flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

 

 

УЗГОДЖЕНО

Голова

Харківського апеляційного суду

В.І. Кухар


ЗАТВЕРДЖУЮ

                                                                        Командир СБСМ «Грифон» ГУМВС

                                                                        України в Харківській області

                                                                        підполковник міліції

 І.Б. Гіль

 

 ПРАВИЛА

 

 

пропуску осіб до приміщення Харківського апеляційного господарського суду та транспортних засобів на його територію

 

 

 

1. Загальні положення

 

1.1.         Цими правилами визначається порядок пропуску осіб до приміщення Харківського апеляційного господарського суду та на його територію транспортних засобів з метою підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорони приміщень суду, виконання функцій щодо державного захисту суддів, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу.

1.2.         Правила пропуску осіб до приміщення Харківського апеляційного господарського суду та транспортних засобів на його територію розроблено з урахуванням вимог Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про міліцію», «Про державну службу», Наказу Державної судової адміністрації України Про заходи щодо забезпечення безпеки діяльності судів загальної юрисдикції та територіальних управлінь державної судової адміністрації» від 2.06.2003 року №217, Наказу Державної судової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Правил пропуску осіб до приміщень судів та на їх територію транспортних засобів» від 12.09.2005 року №102/765.

1.3.         Пропускний режим осіб до приміщення суду забезпечується працівниками спеціального підрозділу судової міліції “Грифон” (далі-судової міліції).

1.4.         У разі відвідування суду посадовою особою, щодо якої здійснюється державна охорона, режим та порядок взаємодії працівників міліції та військовослужбовців Управління державної охорони України визначається спільним нормативно-правовим актом Управління держаної охорони України, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України від 07.04.1999 №05/057/07.

1.5.         Під час здійснення своїх повноважень щодо пропуску осіб у приміщення суду працівники судової міліції керуються чинним законодавством України та цими Правилами.

1.6.         Порядок пропуску та підтримання громадського порядку в приміщеннях суду не може поєднуватися з діями, які завдають фізичних чи моральних страждань особам внаслідок фізичного чи психологічного впливу або принижують їх честь і гідність.

1.7.         На вході до приміщення Харківського апеляційного господарського суду обладнано пункт пропуску осіб з електронною пропускною системою та турнікетом, а також з телефоном. Пункт пропуску на територію суду транспортних засобів обладнаний металевими воротами з автоматичними електроприводами та дистанційним пультом управління.

1.8.         Контроль за здійсненням пропуску осіб у приміщення суду покладається на командира підрозділу судової міліції.

1.9.         Ці Правила розміщуються у приміщенні суду на видному та доступному для відвідувачів місці.

 

2.    Порядок пропуску осіб до приміщення

Харківського апеляційного господарського суду

2.1.         Дані про осіб, які прибули до приміщення суду, заносяться працівниками судової міліції у журнал відвідувачів.

2.2.         Пропуск народних депутатів діючого скликання до приміщення суду здійснюється відповідно до ч.3 ст.17 Закону України «Про статус народного депутата України »

2.3.         Пропуск Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також посадових осіб його секретаріату та осіб, залучених Уповноваженим на підставі його окремого письмового доручення, здійснюється відповідно до статті 13 Закону України «Про уповноваженого Верховної Ради України з прав людини».

2.4.         Судді, працівники апарату Харківського апеляційного господарського суду здійснюють вхід до приміщення суду за особистими електронними картками-перепустками.

2.5.         Пропуск працівників правоохоронних органів, фельд’єгерської служби, спеціального зв’язку здійснюється за пред’явленням службового посвідчення.

2.6.         Пропуск осіб, які беруть участь у судовому процесі, здійснюється за пред’явленням документа, який посвідчує особу, а також ухвали суду про призначення справи до слухання та після звірки зі списком судових справ, призначених до розгляду. У разі, якщо в особи відсутнє посвідчення, міліціонер через судового розпорядника (секретаря судового засідання) з’ясовує особу прибулого і в подальшому виконує вказівки судді, головуючого в судовому засіданні.

2.7.         Пропуск інших осіб, які за будь-яких обставин (підвищення кваліфікації, навчання, стажування, тощо) можуть знаходитись в приміщенні суду, здійснюється після пред’явлення документа, який посвідчує особу, за затвердженим головою Харківського апеляційного господарського суду списком або з дозволу керівництва суду.

2.8.         Пропуск осіб у приміщення суду та на його територію здійснюється в робочі дні згідно зі встановленим у суді розкладом роботи.

2.9.         З 22.00 до 6.00 пропуск осіб до приміщення суду заборонено.

2.10.    У вихідні, святкові та неробочі дні судді та працівники апарату Харківського апеляційного господарського суду пропускаються у приміщення суду згідно зі списком, затвердженим головою суду, за наявності службового посвідчення, за особистими електронними картками-перепустками.

2.11.     Пропуск працівників засобів масової інформації здійснюється за пред’явленням документа, що посвідчує особу. Проведення документування судового процесу за допомогою аудіо-, відео-, кіно-, фотоапаратури здійснюється в порядку встановленому процесуальним законодавством.

2.12.    До приміщення суду із вогнепальною, газовою зброєю та пристроями для відстрілу патронів із гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками із речовиною сльозоточивої дії, пропускаються працівники правоохоронних органів та фельд’єгерської служби під час виконання ними службових обов’язків, працівники суду при пред’явленні дозволу на право носіння такої зброї.

2.13.    Вогнепальна та холодна зброя, інші небезпечні для життя й здоров’я громадян предмети та речовини, які є речовими доказами у справах, що підлягають розгляду в судовому засіданні, пропускаються до приміщення суду за наявності відповідного процесуального документа і в супроводі судового розпорядника.

2.14.    Медичний персонал швидкої медичної допомоги, працівники пожежної та аварійної служб пропускаються у приміщення суду після перевірки підстав їх перебування в приміщенні суду та за необхідності при наявності дозволу керівництва суду.

2.15.    У разі аварій, виходу з ладу технічних комунікацій працівники судової міліції пропускають на територію робітників відповідних міських ремонтних служб із занесенням їх прізвищ і часу роботи в журнал відвідувачів та негайно повідомляють голову суду, керівника апарату суду, інспектора-чергового СБСМ «Грифон» ГУМВС України в Харківській області ( тел. 731-43-98, 705-95-88 ) відповідального по підрозділу СБСМ «Грифон» та чергового Червонозаводського РВ ГУМВС України в Харківській області ( тел. 737-40-22 ).

 

3. Порядок в’їзду транспортних засобів на територію

Харківського апеляційного господарського суду

 

 

 

3.1. В’їзд транспортних засобів на територію суду здійснюється через пункт пропуску транспортних засобів, обладнаний металевими воротами з автоматичними електроприводами та дистанційним пультом управління, про що робиться запис у журналі в’їзду (виїзду) транспортних засобів.

3.2. В’їзд на територію суду дозволяється:

-              транспортним засобам за списком, затвердженим головою суду;

-                     транспортним засобам, на яких здійснюються спеціальні заходи забезпечення безпеки працівників суду, правоохоронних органів та осіб, які беруть участь у судовому процесі, після пред’явлення старшим наряду службового посвідчення та посвідчення старшого наряду особистої охорони встановленого зразка;

-                     транспортним засобам служб швидкої медичної допомоги, пожежної й аварійної за викликом та у супроводженні і під контролем працівників спецпідрозділу, які здійснюють пропуск осіб у приміщення суду.

3.3. Вхід (вихід) осіб через пункти пропуску транспортних засобів на територію  (з території) судів забороняється.

 

4. Обмеження щодо пропуску осіб до приміщення

Харківського апеляційного господарського суду

 

4.1. Під час проведення закритих судових засідань пропуск осіб до залу судового засідання обмежується у встановленому чинним законодавством порядку.

4.2. Забороняється пропуск осіб до приміщення суду:

·        у стані сп’яніння, що ображає людську гідність і громадську мораль

(алкогольного, наркотичного, або токсичного) ;

·        з тваринами ;

·        з легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами;

·        з колюче-ріжучими предметами;

·        з вогнепальною зброєю та спецзасобами;

·        з валізами, господарськими сумками, пакетами, розмір яких перевищує 45х35х15 см.