Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У рамках реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу Twinning "Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" протягом 8-12 лютого 2016 року відбувся навчальний візит делегації суддів господарських судів України, які спеціалізуються на розгляді справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності, до Королівства Іспанія. Повідомляє прес-служба Вищого господарського суду України.
До складу української делегації увійшли Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Вищої ради юстиції, суддя ВГСУ Ігор Бенедисюк, судді ВГСУ Валентин Палій та Галина Прокопанич, суддя Київського апеляційного господарського суду Марина Доманська, суддя Львівського апеляційного господарського суду Леся Давид, суддя Харківського апеляційного господарського суду Олена Істоміна, суддя господарського суду міста Києва, секретар Ради суддів України Оксана Марченко та суддя господарського суду міста Києва Віта Бондарчук.
У ході візиту українські судді ознайомилися із системою судоустрою Іспанії, зокрема, з компетенцією найбільш молодої судової ланки – господарських судів, які створені понад 10 років тому і спеціалізуються, в тому числі, на захисті прав інтелектуальної власності.
Перебуваючи в Іспанському відомстві патентів та марок (м. Мадрид), члени української делегації зустрілися з керівником проекту Twinning, головою департаменту міжнародних відносин та співпраці із судовою владою пані Крістіною Фернандез Ордас та іншими працівниками ІВПМ, які розповіли про діяльність установи у сфері захисту інтелектуальної власності.
Приймаюча сторона виявила обізнаність про основні аспекти судової реформи в Україні та, опираючись на власний досвід, підкреслила важливість збереження (існування) господарських судів як окремої гілки судової влади враховуючи реалії сучасності, стрімкий розвиток новітніх технологій та конкурентність ринку.
У Суді з питань торговельних марок ЄС суддя Луіс Антоніо Солар Паскуаль розповів про функціонування Суду та його кореляцію з судовою системою Іспанії, про цікаві судові справи щодо торговельних марок та зразків, а також про новітні критерії у сфері промислової власності Суду Справедливості ЄС.
Подібність систем правової охорони інтелектуальної власності в Україні та Іспанії дає можливість швидкого запозичення Україною ефективного та позитивного європейського досвіду у сфері судового захисту інтелектуальної власності.
Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ